Bielizna erotyczna

Bielizna erotyczna jako prezent
Zakup bielizny erotycznej nie jest dziś już uważany za coś niestosownego, a kobiety chętnie przyznają się do jej podziwiania. W tym kontekście coraz bardziej zasadne wydaje się postawienie pytania o to, czy bielizna erotyczna jest na początku dwudziestego pierwszego wieku dobrym pomysłem na prezent. Udzielenie na nie jednoznacznie twierdzącej odpowiedzi nie wydaje się jednak możliwe, zawsze należy bowiem mieć na uwadze to, kto ma otrzymać tego rodzaju gustowny, choć bez wątpienia dość kontrowersyjny, podarunek. Jeżeli obdarowaną ma być narzeczona, zona lub koleżanka, z którą mamy nadzieję nawiązać bliższe relacje – problem nie istnieje, nie należy jednak spieszyć się z wręczaniem bielizny erotycznej kobiecie, której nie znamy na tyle dobrze, aby mieć pewność, że tego rodzaju prezent ją ucieszy. Piękna bielizna powinna sprawiać radość, wiele pań jest jednak przekonanych o tym, że jej wymowa jest znacznie bardziej złożona. Otrzymanie takiego prezentu od osoby, z którą nie są emocjonalnie związane wcale nie musi być dla nich miłe, a przecież zakładamy, że osobie, która przygotowuje taki prezent wcale nie o to chodzi. Jeżeli jednak uda nam się zachować takt i pewną dozę zdrowego rozsądku możemy mieć pewność, że bielizna zostanie przyjęta z radością.

Dla kogo tworzona jest bielizna erotyczna?
Zazwyczaj jesteśmy przekonani o tym, że wśród klientek, które odwiedzają sklepy zajmujące się dystrybucją bielizny erotycznej przeważają panie młode, a nawet bardzo młode. Zwykliśmy sądzić, że bielizna erotyczna jest tworzona przede wszystkim z myślą o nich, wątpliwości nie budzi zaś i to, że omawiana tu grupa klientek należy do tych najbardziej odważnych i zdecydowanych. Nasze przekonania oparte są na argumentach, które brzmią wyjątkowo logicznie, warto jednak zwrócić uwagę na to, że nie tylko bardzo młode kobiety chcą wyglądać pięknie. Pracownicy sklepów z bielizną erotyczną nie ukrywają, że początkowo fakt ten i dla nich stanowi duże zaskoczenie, okazuje się bowiem, że wśród klientek skłonnych zainwestować w atrakcyjne biustonosze i stringi nie brakuje wcale pań dojrzałych. I ich nie opuszcza pragnienie, aby wyglądać atrakcyjnie i prezentować się zawsze bez zarzutu, a atrakcyjna bielizna okazuje się być najprostszą z dróg umożliwiających jego realizację. To, co stanowi zaskoczenie dla początkujących sprzedawców nie dziwi już zresztą producentów bielizny erotycznej, ci ostatni nie tylko nie rezygnując więc produkcji staników i fig damskich w dużych rozmiarach, ale również przygotowują coraz częściej kampanie reklamowe skierowane przede wszystkim do kobiet dojrzałych.

Bielizna erotyczna – argumenty przeciwników
Nawet jeśli ciągle jeszcze mamy do czynienia z pewną grupą osób, dla których bielizna erotyczna  jest czymś niestosownym, nie da się zaprzeczyć, że grupa ta ma coraz mniej do powiedzenia. We współczesnym świecie jej poglądy są zazwyczaj interpretowane jako skostniałe i nieprzystające do rzeczywistości, a do tego coraz częściej można usłyszeć głosy osób uważających, że „bieliźniani puryści” robią dużą krzywdę nabywcom bielizny erotycznej. Oburzenie nie jest wcale bezpodstawne, trudno zgodzić się bowiem z oskarżeniem o rozpasanie, czy też skłonność do zachowań określanych mianem niestosownych opartym jedynie na zainteresowaniu nabywców atrakcyjnym stanikiem lub pięknymi stringami. Podstawowym celem, jaki przyświeca kobietom, które decydują się na zakup bielizny erotycznej nie jest wcale chęć zdobycia każdego mężczyzny (jak utrzymują zadeklarowani przeciwnicy tego rozwiązania), ale przede wszystkim pragnienie ukrycia niedoskonałości wynikających z budowy ciała i wola podkreślenia tego, co stanowi w nim powód do dumy. Być może znajdą się tacy, którzy w podobnym zachowaniu doszukają się przejawów całkowitego braku skromności, warto jednak postawić sobie pytanie o to, czy takie podejście do kwestii związanych z bielizną przystaje do początków dwudziestego pierwszego wieku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s