Bikini

Początki historii bikini.
Pierwsze wzmianki o bikini sięgają okresu starożytności. Na Sycylii, istnieją starodawne malowidła przedstawiające kobiety ubrane w strój przypominający bikini. Co ciekawe, malowidła występujące na tej włoskiej wyspie, mimo że przedstawiają wiele różnych scen z życia, powielają widok kobiety w pierwszych typach bikini najczęściej. Jest to dowód na to, iż już w najdawniejszych czasach bikini było czymś, do czego człowiek przywiązywał ogromną rolę.
Ciekawa historia dotyczy także odkryć archeologicznych w Pompejach. Znalezione tam szczątki posągu rzymskiej bogini Wenus przedstawiają ją odzianą w ubranie przypominające obecnie produkowane bikini. Pisząc więc o historii bikini i porównując ją do bikini roku warto pamiętać, iż ta część ludzkiej garderoby wcale nie jest wynalazkiem projektantów datowanym na kilkadziesiąt lat wstecz.
Wszystkie te wzmianki o bikini spotykane już w czasach starożytnych świadczą bezpośrednio o niewątpliwych walorach tego stroju, docenianych już wiele wieków temu. Oczywiście, współczesne bikini znacznie różnią się od tego, jak wyobrażali je sobie nasi przodkowie. Nie ulega jednak wątpliwości, iż popularność bikini w dalszym ciągu będzie rosła, ciągnąc za sobą kolejne udoskonalenia technologiczne.
Bikini w ubiegłym wieku.
Podwaliny pod to, co dziś nazywamy bikini zostały położone przez australijskiego pływaka, który został aresztowany w Ameryce po tym jak w miejscu publicznym złapano go ubranego tylko w jednoczęściowy kostium kąpielowy. Następnym krokiem było opracowanie dwuczęściowego bikini przez jednego z projektantów, który zainspirował się potrzebą wyprodukowania podobnego stroju dla kobiet biorących udział na olimpiadzie.
Wygląd pierwszych typów bikini przeznaczonych do celów profesjonalnego uprawiania sportu nie przypominał tego, co dziś nazywamy bikini. Miały one bowiem ciasno przylegające do ciała szorty oraz ciasną koszulkę o krótkich rękawach, zakładaną na górną część ciała. Prawdziwy boom na bikini nastąpił w latach czterdziestych ubiegłego wieku, wtedy to na amerykańskich plażach bikini stało się niezmiernie popularne, głównie za sprawą tego, iż nosiły je wielkie gwiazdy tamtejszego kina.
Bikini to już produkt noszony na całym świecie i doceniany przez miliony kobiet pochodzących z różnych kultur i społeczności. Powstają coraz bardziej fantazyjne kształty, wykorzystywane do produkcji bikini materiały zapewniają optymalny komfort i dostosowują się do aktualnych warunków otoczenia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s